Skip to content

Miesiąc: Luty 2016

Zraszacze

Coraz więcej wielko powierzchniowych sklepy nawadniające oferuje swoim klientom możliwość zakupienia zraszaczy, które umożliwiają automatyczne nawadnianie ogrodów. Tak więc, możemy zaopatrzyć się w zraszacze wahadłowe, które umożliwiają podlewanie określonej powierzchni ogrodów na kształt prostokąta.

Comments closed

Jakie rośliny najlepiej nadają się do firm?

Najczęściej osoby odpowiadające za wystrój wnętrz na przykład biura wychodzą z założenia, że im mniej wymagające rośliny będą w firmie, tym lepiej. Nie jest to jednak prawda, ponieważ przykładowo kaktus w doniczce gorzej wpływa na pracownika niż paprotka, która to wytwarza więcej tlenu. Co prawda, wielu przedsiębiorców rezygnuje w ogóle z zapewnienia pracownikom kontaktu z naturą w postaci zieleń w firmie, ale w ostatnich latach znacząco się to zmienia.

Comments closed

Rośliny płożące

 Zielone dachy często zbudowane są z roślin płożących, ponieważ mają one system czepny, który powoduje, że mogą się piąć po różnych materiałach, niekoniecznie po ziemi. Krzewy płożące dodatkowo są łatwe w pielęgnacji i zakładanie ogrodów Kraków na dachach nie jest trudnym wyzwaniem.  Nie potrzebują zbyt wiele wody, a wiadome jest, że zamontowanie systemy nawadniające na dachu jest bardzo skomplikowane.

Comments closed

Oświetlanie ogrodów

Światło w ogrodzie z jednej strony jest potrzebne, ponieważ buduje nastrój i umożliwia wieczorne spacery i przebywanie w ogrodzie nocą. Z drugiej jednak strony jest to wada, ponieważ zaburza naturalny cykl życia roślin. Oświetlenie ogrodów może być albo elektryczne, albo słoneczne.

Comments closed

Krzewy ogrodowe

Wiele roślin może pełnić funkcję żywopłotu. Są to między innymi tuja, berberys czy bukszpan. Podczas projektowanie ogrodów Katowice bierzemy pod uwagę wysokość, na którą mogą urosnąć dane krzewy tak, aby nie zasłonić dostępu światła do budynków mieszkalnych. Jednak wiele osób, które decyduje się na takie żywe ogrodzenia chce zasłonić swój dom od kurzu z ulicy a jednocześnie chronić swoją prywatność.  

Comments closed